mapa serwisu     EN     RSS

 
   
 

 

 
 
 
 
 
 

certyfikat dla

Systemu Zarządzania

wg EN ISO 9001:2015

 

 

o firmie  >  trochę historii

 

Firma ASKOM została założona w 1993 roku jako spółka z o.o. specjalizująca się w realizacji systemów automatyki, sterowania i komputerowego nadzoru w oparciu o sterowniki programowalne oraz komputery PC.

W początkowym okresie firma oferowała systemy oparte na sterownikach firmy SIEMENS (rodziny SIMATIC), aby w dalszym rozwoju wprowadzić do swojej oferty także sterowniki GE, WAGO, Beckhoff, Selectron i inne. Dewizą ASKOM było i jest dostarczanie systemów w oparciu o niezawodne sterowniki światowych liderów kierując się w wyborze najlepszym stosunkiem ceny do możliwości technicznych z uwzględnieniem preferencji Inwestora.

Po 2 latach działalności firma opracowała własny pakiet wizualizacji procesów (SCADA), który pod nazwą Asix zaistniał jako produkt na polskim rynku począwszy od 1995 roku a obecnie pracuje już w ponad 4000 licencjach, pełniąc zadania wizualizacji, archiwizacji, alarmowania, sterowania, raportowania w systemach opartych na sterownikach wielu producentów. Po początkowej wersji dla środowiska DOS z własnym monitorem wielozadaniowym czasu rzeczywistego, Asix jest oferowany od września 1996 roku dla środowiska operacyjnego Windows NT, Windows 95 a obecnie dla Windows XP oraz Windows 7. Asix został bardzo dobrze przyjęty na rynku i jest wysoko oceniany w polskim środowisku – w 2010 roku firma konsultingowa Frost & Sullivan uhonorowała ASKOM prestiżową nagrodą Price Performance Value Leadership Award w kategorii Polish SCADA; w kwietniu 2005 roku Asix4 uzyskał Złoty Medal Międzynarodowych Targów AUTOMATICON’2005 w Warszawie (wcześniej, w roku 1995 - I NAGRODĘ SOFTARG’95 Międzynarodowych Targów w Katowicach a w 1998 roku Asix3 - Złoty Medal Międzynarodowych Targów AUTOMATICON’98 w Warszawie). W 1998 roku została opracowana wersja wielojęzykowa pakietu Asix dla Windows.

Od roku 2000 ASKOM rozszerzył swój zakres działalności w dziedzinie automatyki o realizacje oparte na systemach DCS takich jak TELEPERM i PCS7 firmy Siemens oraz MetsoDNA firmy Metso Automation. Od początku swojej działalności ASKOM jest partnerem firmy Siemens. Jesteśmy również otwarci na programowanie systemów innych producentów.

Począwszy od roku 2005 firma ASKOM kładzie szczególny nacisk na rozwój działalności w zakresie wdrażania systemów zarządzania produkcją klasy MES (Manufacturing Execution System). Firma nasza realizuje kompleksowe systemy automatyki w ramach technologii Siemens TIA (Totaly Integrated Automation) wykorzystując w warstwie MES oprogramowanie SIMATIC IT będące zintegrowanym systemem zarządzania produkcją w czasie rzeczywistym (MES), zarządzania danymi laboratoryjnymi (LIMS) oraz zarządzanie cyklem życia specyfikacjami produktów (PLM), w pełni zgodnym z przemysłowa normą ISA95. ASKOM jako pierwsza firma w Polsce uzyskał status SIMATIC IT SOLUTION SPECIALIST potwierdzający najwyższy profesjonalizm w zakresie integracji systemów zarządzania produkcją firmy Siemens.

 

 

 

wstecz

 

 
 
 

Created by ASKOM Sp. z o.o. © 2001

Ostatnia modyfikacja: 2020-12-30