mapa serwisu     EN     RSS

 
   
 

 

 
 
 
 
 
 

certyfikat dla

Systemu Zarządzania

wg EN ISO 9001:2015

 

 

 

o firmie  >  profil firmy

 

ASKOM jest firmą posiadającą bogatą wiedzę i wieloletnie doświadczenie w integracji systemów automatyki, systemów zarządzania produkcją (MES) oraz produkcji oprogramowania przemysłowego. Dzięki naszym kompetencjom klienci otrzymują z jednego źródła rozwiązania, które optymalnie integrują systemy produkcyjne z systemami zarządzania mając na celu minimalizację kosztów i maksymalizację efektywności produkcji.

Jako wieloletni partner firmy SIEMENS - autoryzowany Solution Specialist - oferujemy rozwiązania w technologii Totally Integrated Automation (TIA) tj. kompleksowej automatyzacji produkcji, na którą składają się systemy sterownikowe (PLC) - SIMATIC, systemy sterowania rozproszonego (DCS) – SIMATIC PCS7, system sterowania procesów wsadowych - SIMATIC BATCH oraz zarządzania produkcją (MES) - SIMATIC IT. ASKOM - jedyny w Polsce - posiada status SIMATIC IT Solution Specialist w zakresie technologii systemów MES rozwijanej przez firmę Siemens zgodnie z przemysłowym standardem ISA95.

Oferujemy projektowanie i wykonanie "pod klucz" dla maszyn, linii produkcyjnych, procesów przemysłowych i kompletnych zakładów. Poczynając od wykonania projektów i opracowania oprogramowania, poprzez kompletację dostaw, prefabrykację szaf sterowniczych, montaż, aż do uruchomienia na obiekcie i przekazania do eksploatacji, wspartej naszym serwisem.

Opieramy swoje rozwiązania na produktach światowych liderów w dziedzinie aparatury kontrolno-pomiarowej, sterowników, systemów DCS i systemów MES. Obok platformy TIA firmy Siemens realizujemy projekty w oparciu o sterowniki GE, Beckhoff, Wago; systemy wizualizacji IAS/InTouch (systemu ArchestrA), iFIX; systemy DCS MetsoDNA. Jest to know-how poparty wieloletnim doświadczeniem oraz autoryzacjami firm GE Intelligent Platforms, Wonderware, Intellution, Metso Automation.

Lista referencyjna ASKOM obejmuje grubo ponad 400 systemów dla złożonych obiektów
(nie licząc bardzo wielu mniejszych realizacji) głównie w przemyśle spożywczym, energetyce, chemii, koksownictwie i przemyśle maszynowym.

Jesteśmy producentem oprogramowania systemów przemysłowych IT – własnych produktów oraz oprogramowania realizowanego na zamówienie. Od 1995 roku ASKOM rozwija i oferuje na rynku system wizualizacji Asix należący do klasy programów HMI/SCADA/MES, którego ponad 4000 licencji jest już eksploatowanych na obiektach w Polsce. Asix poza standardową funkcjonalnością systemów HMI/SCADA zapewnia budowanie systemów redundantnych, wielostanowiskowych sieci, aplikacji Internetowych (asix4Internet), recepturowanie i śledzenie produkcji (AsBase), zdalne powiadamianie o alarmach (AsAlert) i analizę dziennika alarmów (AsAlarm), zgodność z wymaganiami walidacji w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym (AsAudit). Ponad 30 firm na terenie całej Polski posiada status IPA – autoryzowanego Integratora Pakietu ASIX - co oznacza dostępność wyszkolonej kadry specjalistów i możliwość znalezienia lokalnego partnera zdolnego przeprowadzić pełny proces projektowania, uruchomienia i serwisowania systemów na bazie Asix.

 

Gwarancją jakości naszych rozwiązań jest uzyskany w roku 2001 certyfikat systemu zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001 w zakresie:

  • Projektowanie, oprogramowanie, kompletacja, montaż, rozruch, serwis systemów automatyki i komputerowego nadzoru produkcji

  • Wytwarzanie oprogramowania dla wizualizacji i zarządzania produkcją.

Audit certyfikujący przeprowadziła firma TŰV NORD CERT GmbH.

 

 

 

wstecz

 

 
 
 

Created by ASKOM Sp. z o.o. © 2001

Ostatnia modyfikacja: 2021-11-29