mapa serwisu     EN     RSS

 
   
 

 

 
 

certyfikat dla

Systemu Zarządzania

wg EN ISO 9001:2015

System HMI / SCADA / MES

 

 

  ASKOM i SIEMENS Industry Software wspólnie na konferencji Food Automation 2019

 

W dniach 11-12 kwietnia 2019 r. w samym centrum Beskidu Śląskiego w nowo otwartym Hotelu Golden Tulip w Bystrej koło Bielska-Białej odbyła się IV edycja konferencji Food Automation 2019 (www.konferencja-foodautomation.pl), poświęconej szeroko rozumianej automatyzacji procesów produkcyjnych w branży spożywczej.


Automatyzacja procesów produkcyjnych i jej finansowanie, nowe stawki VAT i ich konsekwencje dla branży spożywczej, technologie przyszłości, takie jak sztuczna inteligencja czy rozszerzona rzeczywistość – to niektóre z aspektów poruszanych podczas konferencji. Partnerem Technologicznym wydarzenia była firma Siemens a Partnerem Strategicznym – Polska Federacja Producentów Żywności – Związek Pracodawców.


Firmę ASKOM na konferencji reprezentował Pan Tomasz Cwołek – Dyrektor Działu Przemysłowych Systemów IT, który w imieniu i na zaproszenie firmy SIEMENS Industry Software, zaprezentował na przykładzie kilku wdrożeń systemu SIMATIC IT RnD Suite w jaki sposób digitalizacja może wspierać nowoczesne zakłady przemysłowe - nie tylko w zakresie automatyzacji samej produkcji, ale również w zakresie procesów wprowadzania na rynek nowych produktów przez Działy Badań i Rozwoju oraz w pełnym zarządzaniu nowoczesnym laboratorium Kontroli Jakości.


Podczas prezentacji na konferencji zaprezentowane zostały najnowsze trendy w zakresie digitalizacji procesów produkcyjnych oraz możliwości ich wdrażania przy wykorzystaniu unikalnej na rynku kompleksowej oferty firmy SIEMENS, zapewniającej pełną integrację systemów automatyki z przemysłowymi systemami IT klasy MOM do planowania (APS) i realizacji produkcji (MES) oraz zapewnienia jakości (LIMS), a dalej z systemami biznesowymi takimi jak np. SAP ERP.


Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w konferencji, a zainteresowanym polecamy zapoznanie się z naszą prezentacją na Food Automation 2019 pt. „Sama automatyka to za mało - Cyfrowa Fabryka dzięki wsparciu R&D przy tworzeniu nowych produktów i pełnej kontroli jakości”.
 

Prezentacja: pobierz    Format: PDF (4,52 MB)

 

 

 

 

wstecz

24.04.2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
 
 

Created by ASKOM Sp. z o.o. © 2001

Ostatnia modyfikacja: 2019-04-24