mapa serwisu     EN     RSS

 
   
 

 

 
 

certyfikat dla

Systemu Zarządzania

wg EN ISO 9001:2015

System HMI / SCADA / MES

 

 

  ASKOM i SIEMENS Industry Software wspólnie na konferencjach World Class Manufacturing 2018 w Wałbrzychu i Food Automation 2018 w Toruniu

 

W dniach 7-8 marca 2018 r. w przepięknym Zamku Książ koło Wałbrzycha odbyła się jubileuszowa XV edycja konferencji dedykowanej sektorowi produkcyjnemu, w tym głównie z branży motoryzacyjnej, pod nazwą Produkcja Klasy Światowej 2018 – Najlepsze rozwiązania z zakresu WCM, LEAN i Industry 4.0.

 

Na zaproszenie firmy SIEMENS, która była jednym z głównych sponsorów, firmę ASKOM na konferencji reprezentowali Panowie Tomasz Zarzycki - Konsultant Sprzedaży Systemów IT i Jakub Marszał – Kierownik Zespołu MES w Dziale Przemysłowych Systemów IT.

 

Panowie Tomasz Zarzycki z ASKOM i Michał Bednarski z SIEMENS Industry Software zaprezentowali możliwości urzeczywistnienia koncepcji Industry 4.0 przy wykorzystaniu koncepcji Cyfrowej Fabryki (Digital Enterprise) firmy Siemens. Podczas prezentacji eksperci z firm ASKOM i SIEMENS poruszyli m.in. takie kluczowe tematy jak:

  • Koncepcja „Closed Loop”, czyli zarządzanie zmianą w procesie projektowania i produkcji 

  • Virtual Commissioning czyli projektowanie i testowanie produktów bez fizycznych prototypów

  • Pełna przejrzystość procesu dzięki zastosowaniu MOM/MES

  • Bieżące harmonogramowanie produkcji dzięki APS

  • Kompleksowe zarządzanie jakością dzięki LIMS/QMS

Część teoretyczną nasi eksperci poparli przykładami wdrożeń, co pozwoliło uczestnikom poznać praktyczne aspekty funkcjonowania inteligentnych zakładów produkcyjnych.

 

W zaledwie miesiąc później dniach 19-20 kwietnia 2018 r. - tym razem w prastarym mieście Mikołaja Kopernika w Toruniu w hotelu Bulwar, zlokalizowanym w historycznym budynku na Starym Mieście wprost na bulwarach wiślanych, odbyła się III konferencja Food Automation 2018 (www.konferencja-foodautomation.pl) poświęcona szeroko rozumianej automatyzacji procesów produkcyjnych w branży spożywczej.

 

Firmę ASKOM na konferencji reprezentowali Tomasz Cwołek - Dyrektor Działu Przemysłowych Systemów IT i Jakub Marszał - Kierownik Zespołu MES.

 

W pierwszym dniu konferencji, w imieniu i na zaproszenie firmy SIEMENS Industry Software, Pan Tomasz Cwołek zaprezentował na przykładzie 2 wdrożeń MOM SIMATIC IT w browarnictwie i przetwórstwie rolnym ideę digitalizacji procesu produkcji dla lepszego planowania oraz zarządzania produkcją i jakością.

 

Cytując wystąpienie: „W dobie czwartej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0) digitalizacja zmienia wszystko i dla firm produkcyjnych stała się koniecznością. Jak podała w swoim raporcie międzynarodowa firma badawcza Nielsen w branży CPG, do której należy m.in. branża spożywcza, w ciągu najbliższych 5 lat nastąpi więcej zmian niż to miało miejsce w ciągu ostatnich 50.”

 

Podczas prezentacji na konferencji zaprezentowane zostały najnowsze trendy w zakresie digitalizacji procesów produkcyjnych oraz możliwości ich wdrażania przy wykorzystaniu unikalnej na rynku kompleksowej oferty firmy SIEMENS, zapewniającej „pionową” integrację systemów automatyki z przemysłowymi systemami IT klasy MOM do planowania (APS) i realizacji produkcji (MES) oraz zapewnienia jakości (LIMS), a dalej z systemami biznesowymi takimi jak np. SAP ERP. Przedstawione zostały również 2 przykładowe projekty MOM zrealizowane na bazie komponentów oprogramowania SIMATIC IT firmy SIEMENS:

  • Wdrożenie systemu MOM zintegrowanego z systemem automatyki SIMATIC PCS7/Batch przy wykorzystaniu technologii SIEMENS TIA u największego producenta pasz na Bliskim Wchodzie, obejmujące kompleksowe zarządzanie produkcją (MES) i pełne zarządzanie procesem kontroli jakości w laboratoriach (LIMS)

  • Wdrożenie systemu monitorowania linii rozlewowych, m.in. w polskich browarach jednego z największych producentów piwa na świecie, zintegrowanego bezpośrednio ze sterownikami PLC maszyn, obejmujące zarządzanie czasem pracy i przestojami maszyn oraz wyliczanie na bieżąco wskaźników wydajności KPI (MES) oraz centralne ustandaryzowane raportowanie wyników, pozwalające na porównywanie wydajności poszczególnych linii rozlewowych w różnych browarach (EMI)

 

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w obydwu konferencjach, a zainteresowanym polecamy zapoznanie się z naszymi prezentacjami:

  • Produkcja Klasy Światowej 2018: „Urzeczywistnienie koncepcji Industry 4.0 - CYFROWA FABRYKA firmy Siemens” : pobierz     Format: PDF (5,94 MB)

  • Food Automation 2018: „Digitalizacja procesu dla lepszego planowania oraz zarządzania produkcją i jakością na przykładzie 2 wdrożeń MOM SIMATIC IT w browarnictwie i przetwórstwie rolnym” : pobierz     Format: PDF (4,01 MB)

02.05.2018

 

 

 

 

 

 

 

wstecz

 

 
 
 

Created by ASKOM Sp. z o.o. © 2001

Ostatnia modyfikacja: 2018-05-11